«

»

Şub 18

Parlak Fikirler Nasıl Doğar?

parlakfikirlerParlak Fikirler Nasıl Doğar?

İnovasyonların nasıl ortaya çıktığı ve hangi ortamlarda yeşerdiği hakkındadır. Bazı ortamlar, parlak fikirleri ezer, bazılarıysa besler. Yazar Steven Johnson bu etkileyici kitabında, inovasyonu teşvik eden verimli ortamların sahip olduğu ortak özellikleri tarihi bir bakış açısıyla ve sanat, bilim ve teknoloji gibi farklı yaratıcılık alanlarını da kapsayacak şekilde incelemekte ve bulduğu cevapları okurları ile paylaşmaktadır.

Eğer bu ortamların ortak özelliklerini ne kadar iyi anlar ve içimize sindirirsek, kendi çalışma alışkanlıklarımızda, hobilerimizde ve iş ortamımızda da onları o kadar etkin kullanır ve inovasyon konusunda içimizde zaten var olan yetenekleri o ölçüde başarıyla ortaya çıkartabiliriz.

Bu kitabı incelemek isterseniz : http://www.kitapra.com/ekonomi-ve-isletme/is-dunyasi-kariyer/parlak-fikirler-nasil-dogar-inovasyonun-dogal-tarihi.htm

Siz de parlak fikirleri ve inovasyonu destekleyen ve yeşerten olağanüstü verimli bir ortam oluşturmak istiyorsanız mutlaka bu kitabı okumalısınız. İnaovasyon kısaca açıklayacak olursak basit anlamlı bir yenilenme değil, yenilenmenin kuramsal aşamasından başlayarak yenilik ürününü de içine alan ve pazarlanabilme niteliğini kabul eden bir süreci kapsar. Sizlere tavsiyem yukarıdaki kitabı alıp mutlaka okuyun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>