«

»

Ara 18

Tinkfabrik

Sizlere yoğun olarak internetteki ilginç iş fikirleri ve yeni uygulamaya koyulan iş fikirlerinide paylaşmaya çalışıyoruz. İşte bunlarda bir diğeri de tinkfabrik,Tinkfabrik, bir tasarım fabrikasıdır. Diğer fabrikalardan farklı olarak, ürünlerini onları kullanacak olan kişilerle birlikte geliştirir. Nasıl mı? Süreç adım adım şöyle işliyor. Tinkfabrik 8 aşamadan oluşuyor.

thinkfabrik1. Tasarımların paylaşılması

Tasarımcılar (bu sen de olabilirsin), ürün fikirlerini net görseller ile paylaşırlar.
2. Talep toplama

Tinkfabrik.com’un ziyaretçileri (mesela sen) onlarca şık ve renkli tasarımı inceler ve en beğendiklerini bize iletirler(“istiyorum” butonu ile).
3. İnceleme

Tinkfabrik’in kalifiye ekibi, en çok talep edilen ürünleri incelemeye alır. Ekip, ürünün üretilebilirliğini ve pazarlanabilirliğini araştırır.
4. Ar-Ge

Ekip, üretime uygun bulunan ürünleri belirler ve onları üretim öncesi aşamaya taşır.
5. Fiyatlandırma Oyunu

Tinkfabrik sosyal bir ürün geliştirme platformudur. Bu yüzden ürünlerin fiyatlarını belirlerken kullanıcıların fiyatlandırma oyunu sonuçlarını değerlendirir.
6. Destek Toplama

Ürünün fiyatı belirlendi. Üretime de hazır. Sıra üretime geçmek için yeterli önsatışı yapmaya yani destek toplamaya gelir. Önsatışta ürünü destekleyen onlarca kullanıcı indirimden hediye ürüne kadar birçok fırsattan yararlanır.
7. Üretime Geçme

Yeterli destek bulunur bulunmaz makinalar çalışmaya başlar ve üretime geçilir. Bir “istiyorum” ile başlayan serüven dünyanın her bir köşesine gönderilmeye hazır onlarca paket ile sona erer.
8. Sonuçlandırma

Tinkfabrik ve siz bir tasarımcının daha ürününe hayat vermiş olursunuz, tasarımcı hak ettiği telif ücretini alır ve biz kullanıcılar da sahip olmak kullanışlı özgün ve renkli ürünlere kavuşmuş oluruz.

Tinkfabrik ile ilgili diğer detayları tinkfabrik.com sitesinden inceleyebilirsiniz

ekgelireihtiyaci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>